A verseny feladatai között szerepel olyan tevékenységek szervezése, amelyek a választott épületet népszerűsítik, ezért úgy gondolták, hogy a megszerzett információikat megosztják kisebb társaikkal és egy vetélkedőre hívják őket, amelyen bizonyíthatják mennyi mindent tanultak a Püspöki Palotáról.
A vetélkedőt megelőzően a Palota Őrei egy idegenvezetést tartottak a diáktársaik számára. Ebből megtudhatták, például, hogy mikor alakult a szatmári katolikus egyházmegye, ki tervezte a püspöki palotát, miről nevezetes a kápolna oltára vagy éppen kiket ábrázolnak a díszterem festményei. Az idegenvezetésben rutinosnak mondhatók a diákok, hiszen az elmúlt hetekben már bemutatták a palotát a IX. B és XII. B osztály tanulóinak is.
Magára a vetélkedőre az iskola dísztermében került sor, ahol öt csapat mérte össze tudását. A feladatok sorát villámkérdések nyitották ,ahol néhány másodpercen belül kellett válaszolni a kivetítőn megjelenő kérdésekre. Ezt követően a lépcsőházban található korpuszról írhatták le két percben mindazt, amit róla tudnak. A kézügyességüket is próbára tette a puzzle, ahol a díszterem képeit kellett minél gyorsabban összerakni és természetesen további pontokért kitalálni, hogy kit ábrázol, illetve ki festette.
A Püspöki Palota éke a kápolna. Ezzel kapcsolatban azt a feladatot kapták, hogy írják le miért nevezetes az oltára illetve kiket ábrázolnak a mennyezet alatti domborművek. Szó esett a palota egykori lakóiról is, hiszen össze kellett kapcsolni a püspökök nevét a palotán tett fejlesztéseikkel. A második világháború idején az épület bombatalálatot kapott, melyben 21 ember vesztette életét és az épület is súlyos károkat szenvedett. Ezzel kapcsoltaban is kaptak kérdéseket a diákok. Végül tippelhettek arra, hogy hány utcára néző ablaka van a palotának, és hogy hány lépcsőfok vezet fel az emeletre.
A zsűri elnöke Muhi Sándor, rajztanár, helytörténész, a Babes-Bolyai Egyetem kihelyezett tagozatának oktatója volt, aki a püspöki palota kiváló ismerője. A zsűri további tagjai: Barkoczi Éva, történelemtanár és Tallián Anna, a Palota Őrei csapatának kapitánya és a Rákoczi Szövetség iskolai szervezetének elnöke. A verseny igen szoros volt, a gyerekek felkészültségét bizonyította, hogy a helyezések közötti sorrendet a tippek döntötték el. A végeredmény a következőképpen alakult: I. helyezést ért el az Erdei Márton, Barthalis Ambrus és Talián Franciska, 6. osztályos diákokból álló csapat, II. helyezett: Ádámkó Bence, Jeromos Kincső és Orosz Johanna, a 7. osztályból és a dobogó harmadik fokára a Szász Ádám, Fazekas Hunor és Balázs Dániel , szintén 7.-esekből álló trió léphetett fel.
A vetélkedő jó hangulatban zajlott és a szervezők elégedetten, a versenyzők pedig számos ismerettel és jutalomkönyvekkel , illetve oklevéllel gazdagodva térhettek haza.